asystent google – jak włączyć

Asystent Google – jak włączyć?

Myli się ten, kto sądzi, że telefony komórkowe już się nie rozwijają, a jedynymi nowościami, jakie się pojawiają, są coraz szybsze procesory i ewentualnie lepsze aparaty fotograficzne. Nowości cały czas jest mnóstwo, czego dobrym przykładem może być asystent Google. Nowa funkcja, która całkowicie zmienia sposób użytkowania telefonu. Jak ją jednak włączyć?

Asystent Google – czym jest?

Czym jednak jest konkretnie ta funkcja i na czym polega jej fenomen i tak duże zainteresowanie wśród użytkowników telefonów? Wszystko wynika z tego, jak duże ułatwienie w codziennej obsłudze telefonu ona wprowadza. Gdy ma się ją zainstalowaną, możliwe jest głosowe wykonywanie wszystkich, nawet najbardziej skomplikowanych czynności na telefonie. Wybieranie połączeń? Włączanie muzyki? Robienie zdjęć, przeszukiwanie internetu, a nawet pisanie SMS-ów? Wszystko to jest możliwe dzięki sterowaniu głosowemu, jakim jest właśnie asystent Google. Asystent Google może nam powiedzieć, jaka będzie dziś pogoda, gdzie w pobliżu jest najlepsza restauracja, czy też nawet, o której odjeżdża nasz autobus.

Asystent Google – instrukcja obsługi

Jak widać po powyższym przykładzie, nowa funkcja jest małą rewolucją, jeśli chodzi o codzienne używanie telefonu komórkowego. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce ją już mieć na swoim własnym urządzeniu. Jak jednak ją włączyć?
Żeby uruchomić na własnym telefonie funkcję asystenta Google, należy wejść w aplikacje Google, wybrać opcje więcej, a następnie tapnąć przycisk ustawienia. Następnie odnajdujemy zakładkę asystenta Google i przechodzimy do jego ustawień. Kolejnymi krokami jest wybranie obsługiwanego języka, a następnie urządzenia, na którym będzie działać. Po kilku chwilach asystent Google powinien być włączony. Jego używanie od tej pory powinno być już możliwe, a wprowadzanie komend realizowane będzie poprzez przytrzymanie przycisku ekranu głównego, lub też poprzez powiedzenie OK, Google. Świat nowych możliwości od teraz stoi już otworem.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *