jak podłączyć telefon z samochodem

Jak podłączyć telefon z samochodem

Wiele osób zastanawia się, jak połączyć telefon z samochodem. Mogłoby się wydawać, że proces ten jest dość skomplikowany, a zarazem czasochłonny. Nic bardziej mylnego! Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, ponieważ nie wymaga ono specjalnych umiejętności. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore ułatwienie. Oczywiście dokładny tok postępowania zależy od modelu radia samochodowego.

Połączenie przewodowe iOS

Jeśli zależy Ci na połączeniu przewodowym, to wystarczy, że zaopatrzysz się w kabel USB. Istotne jest jednak to, aby radio wspierało technologię Car Play. W innym przypadku nie uda nam się uzyskać połączenia pomiędzy urządzeniami. Po podłączeniu kabla USB na ekranie urządzenia multimedialnego powinna pojawić się ikonka smartfona. Jest ona potwierdzeniem tego, że proces zakończył się pomyślnie.

Połączenie bezprzewodowe iOS

Posiadacze smartfona z systemem operacyjnym iOS mają ułatwione zadanie, ponieważ uzyskanie połączenia z radiem samochodowym jest bardzo proste. W telefonie wybieramy kolejno: ustawień > główne > car play > dostępne samochody. Wystarczy jedynie wskazać model naszego pojazdu, aby nawiązać połączenie. W ciągu minuty można więc połączyć się z samochodem np. w celu udostępniania muzyki, czy tez przeprowadzania rozmów głosowych.

Połączenie przewodowe Android

W tym przypadku połączenie smartfona z autem jest nieco bardziej złożone. W dużej mierze wynika to z faktu, że Android Auto nie jest oficjalnie dostępne na terenie naszego kraju. Musimy pobrać odpowiednią aplikację. Nie jest ona dostępna w Sklepie Play, a więc ważne jest to, aby dokonać zmian w ustawieniach urządzenia. Musimy zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Kolejnym krokiem jest podłączenie urządzeń za pomocą kable USB. Niestety nie w każdym przypadku smartfon zostanie rozpoznany przez system multimedialny.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *