Jak połączyć telefon z TV

Wyświetlanie zawartości ekranu smartfona na telewizorze jest przydatną możliwością, dzięki której można m.in. oglądać zdjęcia wykonane telefonem na większym ekranie. Istnieje wiele sposobów na to, jak połączyć telefon z TV. Oto najpopularniejsze i najłatwiejsze z nich.

Udostępnianie ekranu za pośrednictwem sieci wi-fi

Większość smartfonów posiada możliwość dzielenia się ekranem z telewizorem za pośrednictwem internetu. Uruchomienie tej możliwości jest możliwe z panelu ustawień telefonu. Po wejściu w opcję udostępniania połączeń uzyskamy możliwość połączenia się z bezprzewodowym wyświetlaczem w trybie wi-fi display. Wymaga to jednak posiadania telewizora z możliwością łączenia się z siecią wi-fi. Aby skorzystać z tej możliwości, należy włączyć opcję dzielenia ekranu na wyświetlaczu smartfona. Na telewizorze zaś ustawiamy tryb kopii lustrzanej, dostępny zwykle na liście źródeł sygnału (tzw. source). Następnym krokiem jest połączenie się z telewizorem. W tym celu klikamy na nazwę telewizora, dostępną na liście urządzeń, na wyświetlaczu telefonu. Po kilku chwilach powinniśmy uzyskać połączenie z telewizorem w czasie rzeczywistym.

Połączenie za pomocą przewodu

Kolejnym sposobem na to, jak połączyć telefon z TV jest wykorzystanie kabla. W celu połączenia telefonu do telewizora potrzebujemy przewód z dwoma różnorodnymi wejściami. Do telefonu pasuje zwykle kabel micro-USB (należy dokładnie sprawdzić, jaki wariant portu obsługuje nasz smartfon), zaś drugi koniec przewodu powinien posiadać końcówkę HDMI, wpinaną bezpośrednią do wejścia w telewizorze. W tym celu można wykorzystać tzw. przejściówki, czyli adaptery. Po skutecznym podłączeniu obu urządzeń korzystamy z pilota i ustawiamy telewizor w tryb odbiornika HDMI. Na ekranie powinniśmy zobaczyć odbicie lustrzane wyświetlacza telefonu komórkowego.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *