fortnite na telefon

Fortnite na telefon

Jedną z najpopularniejszych gier typu battle royal jest Fortnite. Tego typu gry polegają na przetrwaniu, gdzie gracze rozpoczynają grę bez uzbrojenia czy ekwipunku. Następnie stopniowo zdobywają kolejne elementy ekwipunku oraz rozpoczynają rywalizację z innymi graczami.

Jak grać w Fortnite na telefonie?

Fortnite jest grą, w której gracze kooperują ze sobą oraz rywalizują z przeciwnymi drużynami. Rozgrywkę możemy toczyć zarówno na komputerach, konsolach, jak też na smartphonach. Ta druga opcja to doskonałe rozwiązanie dla tych graczy, którzy chcą mieć dostęp do gry w dowolnym miejscu.

Fortnite na smartphony

Jednym z atutów Fortnite na telefon jest to, że jest to gra, które pozwala na korzystanie z rozbudowanej mechaniki również na tym urządzeniu. Wielu graczy uważa, że granie na telefonach jest nawet łatwiejsze, niż na padzie konsoli. Ekrany dotykowe pozwalają na bardzo szybkie dokonanie, choćby zmiany broni, a twórcy gry wprowadzili kilka udogodnień specjalnie z myślą o graczach korzystających z telefonów, jak wizualizacja odgłosów. Pozwala to grać nawet bez dźwięku.

Wersja na iOS i Androida

Twórcy gry przygotowali wersję Fortnite zarówno na telefony z systemem operacyjnym Apple jak też z Androidem. W przypadku posiadania telefonu z iOS wystarczy pobrać grę za darmo w sklepie AppStore. Jednocześnie proces instalacji gry jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych kluczy aktywacyjnych.
W przypadku telefonów z systemem Android trzeba brać pod uwagę, że nie wszystkie marki znajdują się na liście wspieranych urządzeń. Do marek, które na takiej liście się znajdują zaliczają się między innymi:

  • Google
  • Asus
  • Xiaomi
  • Nokia
  • Huawei
  • Samsung.
    Gracze, którzy są zainteresowani korzystaniem z Fortnite na smartphonie powinni przed zakupem telefonu sprawdzić, czy wybierają markę i model telefonu, który pozwoli na korzystanie z gry. Jednocześnie instalacja gry jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku posiadaczy telefonów z systemem Apple. Przy pobieraniu i instalacji gry konieczne jest zarejestrowanie się na stronie twórców Fortnite, a następnie odebranie e-mail wysłany na skrzynkę mailową, gdzie znajduje się instalator gry do pobrania.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *