najlepsze aplikacje na telefon

Najlepsza aplikacja na androida

W świecie wciąż wciąż rozwijającego się rynku urządzeń mobilnych, coraz więcej deweloperów decyduje się na tworzenie własnych aplikacji. Dotyczy to zarówno wielkich i popularnych marek i serwisów, jak i podmiotów nowych na rynku, liczących na zdobycie popularności.

Kryteria oceny aplikacji

Odpowiedź na pytanie jaka aplikacja na androida jest najlepsza wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników. Na rynku aplikacji ogromne znaczenie mają trendy. Aplikacje zyskują i tracą popularność często w przeciągu bardzo krótkiego okresu czasu. Istnieją także aplikacje, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Należą one w szczególności do serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Instagram lub serwisów firmy Google, jak na przykład: YouTube oraz Google Maps. Głównym kryterium świadczącym o jakości danej aplikacji jest liczba pobrań i średnia z ocen wystawionych przez użytkowników. Wartości te różnią się jednak, w zależności od kraju, w którym są notowane. Aplikacje najchętniej pobierane, dysponują na ogół najlepszym interfejsem i funkcjonalnościami najbardziej atrakcyjnymi dla użytkowników.

Przegląd topowych aplikacji

Jeżeli za kryterium wyboru uznamy liczbę pobrań i ocenę, do najlepszych aplikacji na rynku krajowym w 2020 roku należą: TikTok – czyli zyskujący ogromną popularność serwis społecznościowy, umożliwiający dzielenie się krótkimi plikami wideo; komunikator WhatsApp Messenger oraz aplikacje umożliwiające zakupy przy użyciu urządzenia mobilnego, w tym: Allegro, Vinted.pl oraz Shein. Wybór aplikacji najlepszej pod względem interfejsu oraz designu jest decyzją subiektywną, ponieważ cechy te mogą być oceniane różnie, w zależności od preferencji użytkowników.

Ze względu na trudności w doborze obiektywnych w skali globalnej kryteriów oceny, stwierdzić można, że najlepsza aplikacja na androida to ta, która w danym czasie, spełnia oczekiwania i odpowiada na potrzeby największej grupy użytkowników.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *