jak zaktualizować androida?

Jak zaktualizować androida

Być może nie każdy o tym wie, lecz telefon każdego z nas, opiera swoje działanie na systemie operacyjnym, który odpowiada za wszystkie bez wyjątku jego funkcje. Jak każdy z nas zapewne jednak wie, taki system od czasu do czasu trzeba aktualizować. I tu się rodzi problem, ponieważ nie każdy wie, jak zaktualizować androida, bo tak właśnie nazywa się ten system.

Aktualizacja automatyczna

Na szczęście zarówno producenci telefonów, jak i twórcy androida doskonale wiedzą, że przeciętny użytkownik może nie mieć zielonego pojęcia o tym, jak zaktualizować swój telefon, toteż system wykonuje to zadanie najczęściej całkowicie automatycznie. W tym celu wszystkie potrzebne dane pobierane są z internetu automatycznie, a użytkownik musi jedynie potwierdzić chęć aktualizowania androida, naciskając potwierdzenie w komunikacje, który się pojawi w momencie pobrania aktualizacji.

Aktualizowanie ręczne

Problem jednak pojawia się w sytuacji, gdy nowe oprogramowanie pobierze się z błędami lub też nie jest jeszcze udostępnione w takiej formie, a chciałoby się posiadać już najnowszą jego wersje. Często opóźnienie wynika z faktu obrandowania telefonu przez danego operatora, co powoduje konieczność poczekania do czasu, aż on sam przygotuje odpowiednią aktualizację.

W sytuacji zaistnienia takiego problemu można sobie jednak poradzić samodzielnie, bez czekania na automatyczną aktualizację. W tym celu niezbędny będzie przewód USB i komputer, do którego się podłączy telefon. Po podłączeniu telefonu i uruchomieniu specjalnego programu pobranego ze strony producenta telefonu można przystąpić do samodzielnej aktualizacji systemu android. Co jednak bardzo ważne, koniecznie trzeba uważnie czytać wszystkie pojawiające się podczas tego procesu informacje, ponieważ często zdarza się, że taka ręczna aktualizacja potrafi usunąć poetyczne pliki lub programy z telefonu, a często wręcz duże ich grupy. A przecież tego nikt by nie chciał.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *