aplikacja gdzie jest dziecko

Aplikacja Gdzie jest Dziecko

Twoje dziecko wyszło do szkoły, a Ty martwisz się, czy bezpiecznie dotarło na miejsce? A może wyjechało na wakacje i przeżywasz ciągły stres, czy wszystko jest w porządku? Na szczęście rodzicom zatroskanym o bezpieczeństwo dzieci przychodzą z pomocą nowoczesne technologie.

Gdzie jest dziecko?

Na to kluczowe pytanie odpowie aplikacja o takiej właśnie nazwie. Pozwala ona w dowolnym momencie sprawdzić na mapie, gdzie znajduje się nasza pociecha. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wyposażyć dziecko w telefon komórkowy oraz zainstalować aplikację na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze stacjonarnym. Następnie należy wysłać z telefonu dziecka jednorazowy kod SMS ze zgodą na lokalizację urządzenia i już można na bieżąco monitorować jego aktywność. Bardzo istotną cechą aplikacji Gdzie Jest Dziecko jest jej uniwersalność. Jest ona dostępna za pośrednictwem wszystkich rodzajów urządzeń mobilnych oraz komputerów stacjonarnych z dowolnym systemem operacyjnym. Nie ma też znaczenia sieć komórkowa, z jakiej korzystamy. Ponadto aplikacja namierza telefon zarówno za pomocą WiFi, jak i GSM i GPS. Ta ostatnia metoda jest najdokładniejsza i pozwala określić miejsce pobytu dziecka z dokładnością do około 10 metrów, jednak równocześnie stosunkowo mocno obciąża baterię telefonu.

Nie tylko lokalizacja

Aplikacja Gdzie Jest Dziecko posiada kilka dodatkowych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Pozwala na przykład określić strefy bezpieczeństwa, w których nasze dziecko najczęściej przebywa. Dzięki temu otrzymasz powiadomienie za każdym razem, kiedy Twoja pociecha opuści wyznaczony obszar. Ponadto, jeśli zainstalujesz dodatkową aplikację Rodzinne SOS, dziecko będzie mogło w każdej chwili powiadomić Ciebie lub inne wyznaczone osoby o ewentualnym zagrożeniu.

Ile to kosztuje?

Po bezpłatnym okresie testowym korzystanie z usługi jest płatne. Wysokość opłaty uzależniona jest zarówno od sieci, w której działa Twój telefon komórkowy, jak i od liczby lokalizowanych telefonów.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *