gry na telefon dla par

Gry na telefon dla par

Nie wszyscy wiedzą, że w gry na telefon można też grać w kilka osób. Sporą popularnością w okresie walentynkowym cieszą się gry dla par. Wiele z nich to po prostu aplikacje, które mają być quizem dla zakochanych oraz sposobem na budowanie więzi pomiędzy nimi. Są też gry, w które można po prostu dobrze się bawić. Czym charakteryzują się gry na telefon dla par?

Walki

Nie jest to romantyczna propozycja, ale raczej coś dla fanów gier taktycznych. Ekran dzieli się na wszystkich graczy i łącznie tworzy pole bitwy. Dwie armie rywalizują ze sobą i robią wszystko, co dopuszcza scenariusz gry, by pozbyć się rywala. Gry te nadają się praktycznie dla wszystkich grup wiekowych. Liczy się tylko zdolność logicznego i strategicznego myślenia. Do gier z tego gatunku warto też mieć sporo cierpliwości. Warto jednak wspomnieć, że uczą one samodzielnego myślenia oraz planowania swoich ruchów kilka kroków naprzód. Co ważne, do tej kategorii można też zaliczyć wirtualną grę w szachy lub warcaby. To właśnie one były inspiracją dla większości gier z bitwami i walkami pomiędzy armiami.

Wyścigówki

Pary mogą też grać w wyścigi. Ekran jest podzielony tak, że równocześnie widać dwie trasy. Każdy z graczy ma pojazd na swojej połowie i to właśnie nim kieruje. Taka gra wymaga zręczności i skupienia. Trzeba uważnie obserwować ekran i równocześnie szybko reagować. Co ważne, zdrowa rywalizacja wzbudza sporo emocji i łączy ludzi. Mogą grać w nie par albo po prostu znajomi.

Quizy

Ciekawą propozycją są też quizy. Są ich dziesiątki. Niektóre polegają na tym, że wygrywa osoba, która szybciej zaznaczy odpowiedź. W innych – liczy się to, kto udzieli ją prawidłowo. Takie quizy mogą być bardzo proste i przypominać np. znaną grę w Państwa-Miasta. Bardziej niż o ich trudność chodzi o czas spędzony razem oraz o to, by wzbudzić odrobinę rywalizacji pomiędzy konkurentami. Takie gry nadają się nie tylko dla zakochanych. Choć należy tutaj nadmienić, że są też gry skierowane wyłącznie dla par. Pytania dotyczą wtedy znajomości siebie nawzajem. Takie gry mają na celu umocnienie relacji pomiędzy zakochanymi oraz zbliżenie ich do siebie.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *