aplikacje do robienia notatek

Aplikacje do robienia notatek

Każdy uczeń oraz przede wszystkim student wie, jak ważne dla jakości i skuteczności nauki, są posiadane notatki. Niestety często ich jakość bywa różna, a to powoduje, że mogą powstawać problemy z zaliczeniem danego materiału. Na szczęście posiłkować się można w tym wypadku aplikacjami do robienia notatek, które z pewnością ułatwią gromadzenie potrzebnego do nauki materiału.

Co daje aplikacja do robienia notatek?

Jeśli by spytać przeciętnego studenta, jaki ma największy problem związany z notatkami, to wymieni z pewnością dwa. Chodzi dokładnie o to, że sporządzone przez niego notatki będą po pierwsze mało czytelne, a po drugie bardzo chaotyczne. Wszystko to spowoduje, że korzystanie z nich będzie albo utrudnione, albo też niemożliwe, co oczywiście przełoży się na wynik na egzaminie.
Dzięki jednak posiadaniu aplikacji do robienia notatek na telefonie lub też na komputerze może będzie wprowadzanie notatek szybko, efektywnie, a co najważniejsze w sposób całkowicie czytelny, logiczny i łatwy do rozczytania.

Które aplikacje do robienia notatek są najlepsze?

Powstaje jednak pytanie, która aplikacja do robienia notatek będzie najlepsza? Czy jest jakaś, którą szczególnie warto polecić?

Z całą pewnością jedną z takich wartych polecenia jest aplikacja o nazwie OneNote. Nie tylko jest ona całkowicie darmowa, lecz w dodatku można jej używać na każdej platformie. Nieważne czy posiada się tylko smartfona, czy też Maca, albo tradycyjnego Windowsa. Aplikacja ta spisze się wszędzie. Dodatkowo wszystkie wprowadzane notatki są od razu wysyłane do chmury, więc nie ma ryzyka ich uszkodzenia lub zagubienia. Program ten rzecz jasna posiada pełny edytor tekstu, co powoduje, że możliwe jest wygodne i efektywne generowanie tekstu i notatek.

Konkurencją dla tej aplikacji może być Evernote. Jest to znacznie bardziej rozbudowana i z tego powodu o wiele bardziej skomplikowana wersja takiego programu, lecz przez to również płatna.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *