aplikacja do xiaomi

Aplikacja do telefonu Xiaomi

Wielu użytkowników Xiaomi zastanawia się, czy ich urządzenia od chińskiego giganta potrzebują innego oprogramowania niż wszystkie inne marki telefonów. Wątpliwości te są uzasadnione. Czy aplikacja do telefonu Xiaomi różni się od innych?

Zbliżone rozwiązania

Oryginalne Xiaomi ma wgrany system MIU, który przez wiele osób jest uważany za odpowiednik Androida. System ten ma też wielu zwolenników, którzy uważają, że jest wygodniejszy i bardziej przyjazny użytkownikowi. Mimo to, Xiaomi zdecydowało, że w ich nowszych telefonach (od modelu Mi 9T Pro) oryginalne aplikacje zostaną zastąpione przez odpowiedniki od Google. Rewolucyjna zmiana dotyczyła przede wszystkim podstawowych aplikacji, czyli “Telefon” i “Wiadomości”.

Nie wszędzie na świecie

Warto zauważyć, że zmiana ta nie obowiązuje na całym świecie, a jedynie w telefonach, które znajdują się poza Chinami, Indiami i Indonezją. Tam użytkownicy muszą pogodzić się ze starą wersją systemu. Na razie nie zapowiada się na żadne zmiany.

Czy zmiana jest korzystna?

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Dużą zaletą MIU była możliwość nagrywania rozmowy w czasie jej trwania. Jeśli, więc prowadziłeś ważną rozmowę to mogłeś ją na bieżąco nagrać, a później odtworzyć. To bardzo przydatna funkcja, która może mieć swoje zastosowanie nie tylko w biznesie, ale też w życiu codziennym. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której dzwonisz do kogoś i podajesz listę zakupów. Nie ma potrzeby, by tamta osoba szukała kartki albo żebyś pisał SMSa. Wystarczy nagrać rozmowę, a potem odtworzyć ją w wybranym momencie. Niestety, “Telefon” od Google’a takiej możliwości nie daje. Jednakże jest to aplikacja bardzo popularna, sprawdzona i właściwie nie można mieć do niej żadnych zarzutów. Użytkownicy z terenów Unii Europejskiej na pewno poczują się z nią pewniej.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *