po co jest tryb samolotowy?

Po co jest tryb samolotowy?

Telefon komórkowy to urządzenie, do którego przypisane jest wiele funkcji. Dzięki temu można przy jego pomocy wykonywać połączenia, wysyłać zdjęcia czy nawet płacić zbliżeniowe w sklepie spożywczym. Komórkowy telefon ma również coś takiego jak tryb samolotowy, który przydaje się w pewnych sytuacjach życiowych.

Po co jest tryb samolotowy w telefonie?

Tryb samolotowy to nic innego jak częściowe wyłączenie telefonu. Gdy się go zastosuje, to nie można wysyłać SMS-ów, odbierać ani wykonywać połączeń oraz korzystać z internetu. Jedyne co się da w tym trybie to robić zdjęcia i korzystać z kalkulatora i innych narzędzi biurowych. Tryb samolotowy jest po to, by osoba go uaktywniająca była poza zasięgiem innych abonentów i mogła sobie odpocząć od uciążliwych i nieustannych telefonicznych rozmów.

Kiedy stosuje się tryb samolotowy w telefonie?

Jak sama nazwa wskazuje, używa się go zwłaszcza w trakcie podróży samolotem. To wtedy każdy z pasażerów jest niejako urzędowo przymuszany, by rozstać się na trochę ze swoim telefonem. A dzięki trybowi samolotowemu nie musi go całkiem wyłączać i może sobie dla zabicia czasu pograć w telefoniczne gry, które nie wymagają dostępu do WiFi Tryb samolotowy przydaje się także podczas wizyty w gabinecie lekarskim, a także w trakcie ważnych egzaminów i spotkań towarzyskich. Tryb samolotowy gwarantuje nam, to, iż nikt do nas nie zadzwoni w najmniej odpowiedniej chwili, przez co łatwiej będzie nam zachować koncentrację.

Dlaczego używanie trybu samolotowego w pewnych sytuacjach jest tak istotne?

A choćby dlatego, że sygnał telefonu komórkowego mógłby zakłócić działanie urządzeń nawigacyjnych w samolocie. Jest on również zdolny zakłócić poprawne działanie aparatury medycznej, toteż przed wejściem do jakiejkolwiek lekarskiej pracowni zaleca, aby uruchomić w telefonie tryb samolotowy albo całkowicie wyłączyć komórkę na czas badania. Tryb samolotowy w komórce na ważnym spotkaniu to również dobry pomysł, bo zapewnia on błogi spokój i atmosferę pełnego skupienia.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *