Nokia Asha 302

Nokia Asha 302

Pierwszy raz zaprezentowano Nokię Asha 302 w 2012 roku na światowych corocznych targach telekomunikacyjnych, które odbyły się w Barcelonie. Ogłoszona została wspólnie z siostrzanym modelem Asha 202. Przedstawiono ją jako flagową propozycję z rodziny Asha.Wśród wyposażenia wymieniono klawiaturę Qwerty, obsługę mp3, pięciopasmowe i 3-gigowe radio. Jest to telefon VoIP, czyli podłączany nie do sieci komórkowej – a komputerowej.

Procesor

Model ten napędzany jest przez nowoczesny jak na ówczesne czasy 1-gigahercowy procesor ARM11. Taki sam, który lokowano w komórkach z rodziny Symbian^3, takich choćby jak Nokia 500, 600 czy 700. 

Wyświetlacz

Komórka ma 2,4-calowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz o rozdzielczości 320 × 240 pikseli. W odróżnieniu od Nokii Asha 303, jest on tutaj szerszy i dłuższy. Zgodnie z zapewnieniami producenta – może wyświetlać do 262 tysięcy kolorów. Sprzęt wyposażony jest też w czterorzędowy podświetlaną klawiaturę, z dostępnymi wariantami dla społeczności z różnych regionów geograficznych (opcje językowe).

Warto nadmienić o obecnej tu technologii EDoF (Extended depth of Field), która charakteryzuje się brakiem ruchomych elementów, co z kolei skutkuje krótszym czasem wykonywania zdjęć w związku z “ostrzeniem”. Aparat cyfrowy (rejestrujący zdjęcia i video) dysponuje czterokrotnym powiększeniem (ZOOM). Nie ma natomiast lampy błyskowej

Audio

Model Nokii zawiera jeden mikrofon i głośnik usytuowany z tyłu produktu. Komórka zawiera radio z RDS. Poza tym można na niej odtwarzać muzykę w formacie mp3 oraz filmy.

Bateria i karta Sim

Bateria BL-5J (1430 mAh), jeśli wierzyć zapewnieniom Nokii, gwarantuje użytkownikom prowadzenie rozmów trwających od 6 do 9 godzin; to również 50 godzin czuwania i możliwość słuchania muzyki przez jakieś 50 godzin. 

Karta Sim zaś znajduje się pod baterią. Docieramy do niej, zdejmując tylny panel. Zrobimy to bez konieczności użycia dodatkowego narzędzia.

Pojemność

Komórka ma pamięć pozwalającą na przechowywanie danych do 150 mb, nie można jej przenosić. Istnieje możliwość zaopatrzenia się w dodatkową pamięć.

Oprogramowanie

Komórka wspierana jest przez platformę Nokia Series 40 obsługującą tak przydatne aplikacje, jak:

Web, Conversations, Social, Media, Personal Information Management, Utilities czy przeznaczona do gier Games.

Ekran startowy możemy dowolnie modyfikować, na przykład poprzez dodawanie przydatnych ikonek odsyłających nas do portali społecznościowych czy kalendarza.


Podstawowe dane techniczne


Wymiary:                             115.20 x 85.90 x 13.50 mm

Waga:                                  99.00 g

Wyświetlacz:                        Kolorowy / TFT

                                             256k kolorów

                                             320 x 240 px (2.40’’); 167 ppi

Pamięć wbudowana              256 MB

Pamięć dla użytkowników     100 MB

Pamięć RAM                         128 MB

System operacyjny                Nokia O

Interfejs                                  Series 40 6th Edition

Procesor                                 Zegar procesora 1.00 GHz

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *