jak zablokować gry w telefonie

Jak zablokować gry w telefonie

Dziecko interesuje się wszystkim, co robimy. Dlatego jeszcze jako malutki brzdąc sięga po nasz telefon komórkowy. Szybko uczy się, jak go obsługiwać. Wie też, jak uruchomić interesujące je programy. Interesuje się filmikami i obrazami czyli tym, co wywołuje dźwięki i emituje kolory.

Z jednej strony cieszymy się, że tak biegle się posługuje skomplikowanymi urządzeniami. Ale z drugiej jesteśmy zaniepokojeni, że zbyt często sięga po nasz telefon, aby grać w gierki. Na dłuższą metę nie jest to najzdrowsze rozwiązanie. Dlatego warto rozważyć zablokowanie gier w telefonie.

Kontrola rodzicielska na androidzie

Zakładanie blokady to oczywiście dość surowe rozwiązanie i musimy liczyć się z tym, że dziecko zacznie protestować. Protest może wyrazić poprzez krzyk, gwałtowne wymachiwanie ramion czy nawet płacz. Dobrze zaoferować pociesze coś w zamian. Mogą to być na przykład książeczki z barwnymi ilustracjami albo tzw. interaktywne, które angażują również zmysł wzroku. Świetnią alternatywą dla gier komputerowych – w które gra się na telefonach – są także gry planszowe. Ich wielkim atutem jest to, że dziecko rywalizuje z rodzicem i resztą rodziny, co niewątpliwie buduje więź. Maluch przekonuje się, że można się również dobrze bawić

Blokada gry w telefonie – krok po kroku

To może drastyczny krok – ale naszym zdaniem jak najbardziej słuszny. Przeważnie dziecko zbyt często przesiaduje nad telefonem, przez co jego ciało przyjmuje niezdrową pozycję (długotrwałe pochylenie szyi).

Dobrze, zdecydowaliśmy się już przyblokować gry – a być może inne rozpraszające aplikacje – zatem przejdźmy teraz do etapu wdrażania tego pomysłu. W przypadku zwykłych androidów nie powinno to nastręczyć dużych kłopotów.

Wchodzimy więc w “ustawienia”, przechodzimy do “użytkowników”. Dodajemy “nowego użytkownika”, wybierając opcję “profil z ograniczonym zasięgiem”. Gdy to zrobiliśmy, przechodzimy do konfiguracji zabezpieczenia – tutaj tworzymy kod czy hasło. Wreszcie możemy określić, z których opcji i programów może korzystać, a z których nie nasza pociecha.

Tutaj szczególnie nam zależy, aby z sekcji dostępu wyłączyć gry.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *