czemu telefon nie łączy się z wifi?

Czemu telefon nie łączy się z wifi?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie już życia przez internetu. Nie licząc przypadków większości starszych ludzi, połączenie z siecią jest nieodzownym elementem naszego życia. Z tego względu może okazać się, że brak dostępu do internetu zmniejsza naszą produktywność oraz zmienia to, jak patrzymy na nasze życie każdego dnia. W treści tego artykułu odpowiemy na powiązane z tematem pytanie, a mianowicie: czemu telefon nie łączy się z WIFI.

Co może się dziać i w czym tak naprawdę problem?

Jak z każdym problemem, aby znaleźć jego rozwiązanie, trzeba zacząć od odpowiedniej diagnozy. W momencie kiedy chodzi o połączenie z siecią, zagadnienie może być związane ze zróżnicowaną tematyką, co generuje sporą ilość potencjalnych podejrzanych.

W pierwszej kolejności należy zobaczyć, czy sieć WIFI, która perspektywicznie jest generowana przez nasz osobisty router, jest kodowana w sposób koherentny z konfiguracją telefonu. W ustawieniach routera i naszej komórki, łączność powinna być kodowana w ten sam sposób, aby nadajnik i odbiornik były ze sobą całkowicie kompatybilne.

Bardziej trywialnym powodem, czemu telefon nie łączy się z WIFI, może być po prosty brak zasięgu. Pomimo tego, że w opcjach połączeń bezprzewodowych dostajemy komunikat, że dostęp do sieci i jej zasięg jest w normie, to prawdziwy stan rzeczy może być zupełnie inny. W tym momencie możemy mieć do czynienia z wadliwym oprogramowaniem monitorującym dostępność sieci w okolicy, co sprawia, że dostajemy nieprawidłowe dane na temat tego, jak wszystko funkcjonuje.

Zakończenie

Aby znaleźć rozwiązanie problemu, trzeba za zwyczaj spróbować kilku różnych rzeczy, a w końcu zostaje rozwiązany. Wystarczy, że będziesz wytrwały w poszukiwaniach, a prędzej czy później, Twój telefon znajdzie drogę żeby z sukcesem połączyć się z siecią.

Jeżeli jednak problem będzie się przeciągał, a Ty nie będziesz wiedział co dalej zrobić, warto zastanowić się nad wizytą u znajomego, który wie więcej w tym temacie. Ostatnią deską ratunku pozostaje oczywiście serwis telefonów, lecz w tej sytuacji trzeba być gotowym na pewien wydatek.

Liliana Moździerz

Jestem Lilka. Pasjonatka smartfonów i dumna mama trzyipółletniego Antosia.

View all posts by Liliana Moździerz →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *