Zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to przede wszystkim kupowanie, spokój oraz odnajdowanie promocji. To żywioł wielu ludzi, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów i sfer zakupów. Niestety, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak oraz do innych dziedzin stworzonego przez nas życia. W szeregu przypadków pozyskujemy wyłącznie to, co jest dla nas potrzebne i potrzebne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca porządne oraz przydatne. Trzeba nie zapominać, że właśnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, które musimy bezzwłocznie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli przystosować swoich standardów życia do tego, co oferują nam punkty każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty handlowe zamknięte w wyselekcjonowane niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były osiągalne każdego dnia (niemal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włączając z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie regulacja, jaka zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających robotników i zmuszających ekspedientów do pracy – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie zakaz handlu wyjątki lista.

Ustawowo w wybrane niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel sklepu)

•             Sklepy oraz galerie znajdujące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie oraz kawiarnie

Wszelkie inne punkty sprzedaży, galerie, supermarkety lub inne obiekty handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieustawowe otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje są w stanie nałożyć surowy mandat na właściciela firmy bądź nawet mierzyć sprawę do sądu celem wnikliwego przeanalizowania złamania ustawy i dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele wabią, inni tudzież zupełnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – w pewnych sytuacjach po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na witrynę internetową zakaz handlu stacje benzynowe, gdzie mieści się ulubiony kalendarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy mogli zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednakże do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od kilku lat wszelkie galerie lub inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten znajdzie uznanie wśród Polaków – na efekty powinniśmy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już niebawem. Wypróbuj na stronie internetowej, kiedy masz możliwość zrobić niedzielne zakupy!

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *