Luksusowe wozy – nabędziesz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wobec tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie dawniej były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje korzystna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje markowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą zakupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć splendor oraz zadumać się nad majątkiem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku wozów ekskluzywnych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej business opisujemy takie przypadki.

Przetargi samochodów pierwszorzędnych cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o wozy najnowszej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              lifestyle

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *