Jak szybko sprawdzić, kto dzwonił?

W dobie telefonów komórkowych a także powszechnego dostępu do internetu bardzo popularne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Rzecz jasna nie robimy tego bez powodu – jesteśmy w stanie szukać wskazanych numerów telefonów bądź osób, do których pragniemy zatelefonować, lecz o dużo częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Kiedyś robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Dziś jednakże mamy internet, jaki w znaczący sposób upraszcza oraz przede wszystkim przyspiesza szansę wypatrywania praktycznych numerów telefonów lub ewentualnie sprawdzania i oceniania praktycznych numerów, które do nas dzwonią.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – na ogół gra toczy się o finanse. W wypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o pozyskiwanie pieniędzy, co ich kontrolę. To przykre wielu złodziei wyspecjalizowało się w rabunkach telefonicznych – legendarne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi oczywiście poprzez telefonowanie i okłamywanie to tylko czubek góry lodowej. Rzecz jasna wyłudzenia są w stanie przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z państwem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na naszym rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi kłopotliwymi sytuacjami, właśnie dlatego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. W szeregu przypadków robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest naturalnie nadzwyczaj rozważnym podejściem.

Innym niesłychanie znaczącym impulsem, który motywuje do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu chce nam wcisnąć następną umowę, pożyczkę lub inny produkt bądź abonament. Wystarczy sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać lub nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż podsumujmy, sprawdzamy numery telefonów, gdyż:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych bądź wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura czy też innego podmiotu, z jakim chcemy się skontaktować.

W jakim miejscu sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej nadmieniono, dawniej numery sprawdzaliśmy lub też poszukiwaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dzisiaj jest to o dużo łatwiejsze – wystarczy wstąpić na witrynę baza numerów telefonów, gdzie znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie wyłącznie dane, do kogo należy określony numer, jednakowoż też opinie, które pozwalają ogłosić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to następny telemarketer lub ewentualnie inna postać, z którą nie chcemy rozmawiać. 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *